2024-cü ildə Azərbaycanda həbsdə olan jurnalistlər 2024-cü ildə Azərbaycanda həbsdə olan jurnalistlər
Türkiyə

Son dakika: İsrail-Hamas savaşında son durum…Verilen süre doldu, Hamas Aşkelon'u bombaladı! İsrail tam taaruza geçti

ARJANTİN YAHUDİ VATANDAŞLARINI TAHLİYEYE BAŞLADI

En büyük Yahudi nüfusuna sahip Latin Amerika ülkesi olan Arjantin, İsrail-Hamas arasındaki çatışmalar şiddetini artırırken 1200’den fazla vatandaşını İsrail’den tahliye etmeye başladığını duyurdu.

Saytların yığılması Saytlarin yigilmasi
SURİYE’DEN AÇILAN ATEŞE İSRAİL’DEN KARŞILIK

Golan Tepeleri’ne yönelik açılan ataşe, İsrail ordusu tarafından karşılık verildiği açıklandı. Ordu tarafından yapılan açıklamada, “Askerler, saldırının Suriye’deki merkezine doğru top ve havan mermileriyle karşılık veriyor” denildi.

ABD’NİN UÇAK GEMİSİ DOĞU AKDENİZ’E ULAŞTI

ABD Merkez Komutanlığı tarafından yapılan basın açıklamasına göre; uçak gemisi Gerald R. Ford Doğu Akdeniz’e ulaştı.

İSRAİL, İZZEDDİN EL-KASSAM TUGAYLARI SÖZCÜSÜ UBEİDA’NIN EVİNİ VURDU

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından yapılan açıklamada, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeida’nın Gazze Şeridi’ndeki evinin vurulduğu belirtildi. Ubeida’nın saldırı sırasında evde olup olmadığı bilinmiyor.

İSRAİL: SURİYE’DEN FÜZE ATILDI

İsrail ve Hamas arasındaki çatışmalar devam ederken, İsrail topraklarına Lübnan ve Suriye’den zaman zaman saldırılar düzenleniyor. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından yapılan, Suriye’den İsrail topraklarına çok sayıda havan topu atıldığını açıkladı. Havan toplarının boş arazilere düştüğünü belirten IDF, saldırıda mal ve can kaybı yaşanmadığını aktardı. IDF, saldırının ardından Suriye’ye topçu atışları yapıldığını belirterek, havan toplarının atıldığı noktanın ateş altına alındığını ifade etti.

Öte yandan erken saatlerde Lübnan’dan İsrail topraklarına 15 roket fırlatılmış, 4 roket Demir Kubbe hava savunma sistemi tarafından düşürülmüştü. Roketlerin boş arazilere düşmesi sonucu can ve mal kaybı yaşanmamıştı.

BLINKEN İSRAİL’İ ZİYARET EDECEK

ABD’den İsrail’e üst düzey ziyarette bulunulacağı açıklandı. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller yaptığı açıklamada, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın İsrailli yetkililer ile sahadaki durum hakkında doğrudan iletişime geçmek ve ABD’nin İsrail’e vereceği desteği belirlemek için önümüzdeki günlerde İsrail’i ziyaret edeceğini aktardı.

Miller, Blinken’in Çarşamba günü ABD’den ayrılmasını ve perşembe günü İsrail’e varmasının beklendiğini açıklayarak, “Bakan Blinken, İsrail hükümetinin üst düzey liderleriyle buluşmayı ve kendisi ve Başkanın cumartesi günkü ilk saldırılardan bu yana onlarla yürüttüğü görüşmeleri sürdürmeyi sabırsızlıkla bekliyor” dedi.

HAYATINI KAYBEDEN FİLİSTİNLİ SAYISI 900’E YÜKSELDİ

İsrail ve Filistin arasındaki çatışmalar 4’üncü günde devam ederken, her iki tarafta da can kayıpları artıyor. Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 260’ı çocuk, 230’u kadın olmak üzere 900’e yükseldiği duyurularak, yaralı sayısının ise 4 bin 500’e yükseldiği aktarıldı.

Bakanlık, saldırılarda hayatını kaybedenler arasında 6 sağlık personeli ile 8 gazetecinin olduğunu belirterek, yaralananlar arasında ise 15 sağlık personeli ile 20 gazeteci bulunduğunu açıkladı.

Bakanlık ayrıca, İsrail’in elektrik ve su hatlarını kesmesi nedeniyle Gazze Şeridi’nde halk sağlığının olumsuz etkilendiğini ifade etti.

Sağlık Bakanlığı, Cumartesi sabahından bu yana saat 19.00 itibarıyla 2 bin 901 yaralının ülke çapındaki hastanelere tahliye edildiğini bildirdi.

  İsrail tarafında ise şu ana kadar bin kişi hayatını kaybederken, 105’i ağır 2 bin 901 kişi yaralandı.

“TAM TAARUZA GEÇİYORUZ”

İsrail, Gazze’yi akşam saatlerinden itibaren yoğun bombardıman altına aldı.

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Gazze sınırındaki birliklere, taarruz emri verdi. Gallant, “Tüm kısıtlamaları kaldırdım, bölgenin kontrolünü yeniden ele geçirdik ve tam taarruza geçiyoruz” ifadelerini kullanarak, “Burada gerçeği değiştirme yeteneğine sahip olacaksın. Hamas, Gazze’de bir değişiklik istedi, düşündüğünden 180 derece değişecek” dedi.

Hamas’ın pişman olacağını aktaran Gallant, Gazze’nin asla eski haline dönmeyeceğini öne sürdü.

 

 

BIDEN’DAN İSRAİL’E DESTEK AÇIKLAMASI

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail-Filistin gerilimiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Biden, “Ağza alınmayacak kayıplar yaşadılar. Şiddetle terörle karşı karşıya kaldılar. Benim ekibim İsrailli mevkidaşlarıyla yakın iletişimde. Bu kriz başladığından beri onlarla birlikteyiz. Onlara mermi sağlayacağız. Demir kubbe için destekte bulunacağız. Şehirlerini ve vatandaşlarını koruması için gereken her şeyi yapacağız.” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, RUSYA LİDERİ PUTİN İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. Görüşmede iki lider, İsrail ve Filistin arasındaki kaygı verici çatışmalı sürecin seyrini ve gerilimin yayılmasını önleyici tedbirleri ele aldı.

LÜBNAN’DAN İSRAİL’E 15 ROKET FIRLATILDI

İsrail ve Hamas arasındaki çatışmalar devam ederken, Lübnan’dan İsrail’e roket ve top atışları da aralıklarla sürüyor. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından yapılan açıklamada, yaklaşık 1 saat önce Lübnan’dan İsrail topraklarına 15 roket fırlatıldığı duyurularak, 4 roketin Demir Kubbe hava savunma sistemi tarafından düşürüldüğü ifade edildi.

Açıklamada, diğer roketlerin ise boş arazilere düştüğü belirterek, can ve mal kaybı yaşanmadığı aktarıldı.

GAZZE’DE CAN KAYBI 830’A YÜKSELDİ

Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze’deki saldırılarda hayatını kaybedenlerin 830’a yükseldiğini, 4 bin 250 kişinin de yaralandığını açıkladı.

LÜBNAN SINIRINDA SİREN SESLERİ

İsrail’in Lübnan sınırına yakın bölgesinde siren seslerinin duyulduğu bildirildi.

GAZZE LİMANINA SALDIRI
GAZZE LİMANINA SALDIRI

İsrail’in Gazze Şehri limanına düzenlediği saldırının ardından dumanlar yükseliyor. Limandan gelen görüntülerde balıkçı tekneleri ve gemilerin de yandığı görülüyor.

AŞKELON’DAN DUMANLAR YÜKSELİYOR
AŞKELONDAN DUMANLAR YÜKSELİYOR

Aşkelon’dan gelen görüntülerde kentten dumanların yükseldiği görüldü. Hamas’ın attığı bazı roketlerin hava savunma sistemini geçip kente düştüğü düşünülüyor.

CNN Türk ekranına yansıya görüntülerde Demir Kubbe’yi aşan füzelerden birinin bir binaya isabet ettiği, insanların panik içinde bölgeden kaçtığı görüldü.

BİDEN NETANYAHU İLE GÖRÜŞECEK

Beyaz Saray, ABD Başkanı Joe Biden’ın mevcut durumu değerlendirmek üzere İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüşmesinin beklendiğini duyurdu.

HAMAS AŞKELON’U BOMBALIYOR
HAMAS AŞKELONU BOMBALIYOR

Verilen süre sona erdi, Hamas bölgeyi bombalamaya başladı. Aşkelon’da büyük bir hava hareketliliği yaşanıyor. Hamas tarafından peş peşe fırlatılan roketler İsrail Hava Savunma sistemi tarafından imha ediliyor

CNN Türk Dış Haberler editörü Enver Kaptanoğlu bölgeden yaptığı canlı yayında patlama seslerinin peş peşe duyulduğunu aktardı, CNN Türk ekibi patlamaları dakika dakika izleyicilerle paylaştı.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Aşkelon sakinlerine bölgeyi saat 17.00’ye kadar terk etmelerini söylemişti.

İSRAİL REFAH SINIR KAPISI’NI BOMBALADI

Filistin İçişleri Bakanlığı, “İsrail işgal uçakları, Filistin ve Mısır tarafını birbirine bağlayan Refah Sınır Kapısı’nı yeniden bombaladı” açıklamasını yaptı. Mısır tarafının Gazze tarafına kapının bombalanabileceği uyarısında bulunduğu ifade edildi.


MACRON: İRAN’IN MÜDAHALESİNE İLİŞKİN KANITIMIZ YOK

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İran’ın Hamas’ın İsrail’e yönelik Aksa Tufanı Operasyonu’na doğrudan müdahil olduğuna dair “resmi bir kanıt” olmadığına dikkat çekti ve “Resmi bir kanıtımız olmadığı için İran’ın doğrudan müdahalesi hakkında yapacak bir yorumum yok. Ancak İranlı yetkililerin kamuoyuna yaptığı açıklamaların kabul edilemez olduğu ve Hamas’a yardım teklif edilmesinin muhtemel olduğu açık. Durum istikrara kavuşana kadar bu noktada dikkatli olmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

ABD’DEN REHİNE UYARISI

Beyaz Saray Hamas’ın rehine tehdidinin ciddiye alınması gerektiğini duyurdu. Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü John Kirby, CNN’e yaptığı açıklamada “Böyle bir tehdidi hafife alamazsınız. Rehine krizine yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” dedi.

ÖLEN İSRAİLLİLERİN SAYISI 1000’İ GEÇTİ

İsrail basınına göre Gazze’den düzenlenen saldırılarda ölen İsraillilerin sayısı 1000’i geçti.

HAMAS SÜRE VERDİ: 17:00’A KADAR TERK EDİN

Hamas’ın silahlı kanadı El Kassam Tugayları, Aşkelon sakinlerine bölgeyi terk etmeleri çağrısında bulundu. Yapılan açıklamada ‘Düşmanın, halkımızı yerinden etme ve onları Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerindeki evlerinden kaçmaya zorlama suçuna yanıt olarak, işgal altındaki Aşkelon şehrinin sakinlerine bu akşam saat beşten önce ayrılmaları için bir süre veriyoruz’ ifadelerine yer verildi.

PUTİN’DEN ‘FİLİSTİN’ AÇIKLAMASI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsrail-Filistin çatışmasındaki keskin tırmanışın ABD’nin Ortadoğu’daki politika başarısızlığının canlı bir örneği olduğunu söyledi. Putin ayrıca Filistin devletinin kurulmasının bir ‘gereklilik’ olduğunu söyledi 

HAMAS’TAN ‘ESİR DEĞİŞİMİ’ AÇIKLAMASI

Hamas lideri Haniyeh, savaş bitmeden esir değişimi olmayacağını duyurdu. Haniyeh, yaptığı açıklamada tutuklu takası yoluyla rehinelerin serbest bırakılması için arabuluculuk teklif eden tarafların karardan haberdar edildiğini söyledi.

İSRAİL’İN ÖLÜM LİSTESİ

İngiliz basını İsrail’in ölüm listesini yazdı. Buna göre İsrail özel timlerinin hedefinde kritik 4 ismin yer aldığı belirlendi. Listede Hamas’ın lideri İsmail Haniye, Hamas’ın Gazze lideri Yahya Sinvar, Aksa Tufanı’nın planlayıcısı olarak bilinen Muhammed Deif ve İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın Sözcüsü Ebu Ubeyde yer alıyor.

iSRAiL ÇATIŞMA GÖRÜNTÜLERİNİ YAYINLADI
iSRAiL ÇATIŞMA GÖRÜNTÜLERİNİ YAYINLADI

İsrail Sınır Polisi’nin ülkenin güneyindeki Nir Am kasabasında Hamas üyeleriyle çatıştığı anların görüntüleri yayınlandı. Sınır polislerinin yaralı askerlerin yerini tespit etmek için arama yaptığı sırada Hamas mensuplarıyla karşılaştığı, bu sırada şiddetli çatışma yaşandığı ifade edildi.


GAZZE’DE EN AZ 137 BİN KİŞİ YERİNDEN OLDU

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM Genel Merkez’inde düzenlediği basın toplantısında 137 bin kişinin halihazırda UNRWA merkezlerine sığındığını kaydederek bu sayının artabileceğini söyledi.

AB’DEN İSRAİL VE FİLİSTİN’E DAVET

AB’nin dış politika sorumlusu Josep Borrell, İsrail ve Filistin yönetiminden üst düzey diplomatları acil toplantıya davet ettiklerini duyurdu.

GAZZE’DE CAN KAYBI 770’e yükseldi

İsrail saldırılarında abluka altındaki Gazze’de hayatını kaybedenlerin sayısı 770’e yükseldi. Gazze Sağlık Bakanlığı, saldırılar nedeniyle 4 binin üzerinde kişinin de yaralandığını duyurdu. Bakanlık sözcüsü, ölenler arasında 140 çocuk ve 120 kadının bulunduğunu söyledi.

İRAN’DAN BİR YALANLAMA DAHA

İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, Filistin’i güçlü bir şekilde desteklemelerine rağmen Hamas’ın hafta sonu İsrail’e düzenlediği şok saldırıda herhangi bir rolleri olmadığını vurguladı. Hamaney, İsrail’in hem askeri hem de istihbarat cephesinde “telafi edilemez bir başarısızlık” yaşadığını sözlerine ekledi.

HAMAS’IN KRİPTO PARA HESAPLARI DONDURULDU

İsrail polisi, Hamas’a ait ve bağış toplamak için kullanılan kripto para hesaplarını dondurduğunu duyurdu.

DSÖ’DEN ‘İNSANİ KORİDOR’ ÇAĞRISI

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Gazze Şeridi’ne insani koridor açılması çağrısında bulundu.


ÇATIŞMALARDA 6 GAZETECİ HAYATINI KAYBETTİ
ÇATIŞMALARDA 6 GAZETECİ HAYATINI KAYBETTİ

Filistin Dışişleri Bakanlığı, çatışmalarda 6 gazetecinin öldüğünü ve 2 gazetecinin ise kayıp olduğunu duyurdu.

Filistin Dışişleri Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada iki gazetecinin cenaze töreninden görüntüler paylaşarak şu ifadelere yer verdi;

“Bu sabah erken saatlerde haber takibi yaparken İsrail hava saldırısında şehit olan gazeteciler Mohammed Subh ve Saeed Al-Taweel’in cenaze töreni. İsrail saldırılarında şu ana kadar 6 gazeteci şehit oldu, 2 gazeteci ise kayıp.”

İSRAİL SALDIRI İHBARLARINI İNCELİYOR

İsrail Hava Kuvvetleri, kuzeyde bulunan Golan Tepeleri ve Yukarı Celile’de saldırı olduğuna ilişkin alınan ihbarın incelendiğini duyurdu.

İsrail Hava Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada, “Golan Tepeleri ve Yukarı Celile’nin hava sahasına bir saldırı ihbarı alan İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) güçlerine, bölgede konuşlanmış ve bölgeyi tarayan Hava Kuvvetleri uçakları eşlik etmektedir” denildi.

SELMAN, MAHMUD ABBAS İLE GÖRÜŞTÜ

Suudi Arabistan Başbakanı Veliaht Prens Muhammed Bin Selman, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefonda görüştü. Açıklamada “Veliaht Prens uluslararası insancıl hukuka bağlı kalmanın ve sivillerin hedef alınmasından kaçınmanın önemini vurguladı” denildi.

AB, İSRAİL-FİLİSTİN GÜNDEMİ İLE TOPLANDI
AB, İSRAİL-FİLİSTİN GÜNDEMİ İLE TOPLANDI

AB Dışişleri Bakanları bugün Umman’ın başkenti Maskat’ta İsrail- Filistin gündemiyle bir araya geldi.

Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bakanlar Toplantısı Maskat’ta başladı. Tarihle bir randevumuz var: İsrail/Filistin’deki durumu yatıştırmak için güçlerimizi birleştirmeli ve uzun vadeli çözümler üzerinde çalışmalıyız. Her iki bölgenin refahı ve istikrarı için stratejik ortaklığımızı güçlendirmeliyiz” dedi.

GAZZE KUŞATMASI ULUSLARARASI HUKUKA AYKIRI

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Haklar Yüksek Komiseri Volker Türk, İsrail’in Gazze Şeridi’ni tamamen kuşatmasının uluslararası hukuka aykırı olduğunu söyledi.

Türk, yaptığı açıklamada, “Sivilleri hayatta kalmaları için gerekli olan ihtiyaçlardan mahrum bırakarak hayatlarını tehlikeye atan kuşatmalar uluslararası hukuka göre yasaktır.” ifadesini kullandı.

GAZZE SINIRINDA SİRENLER ÇALIYOR

Altı saatlik aradan sonra Gazze Şeridi sınırına yakın kasabalarda roket sirenleri çalıyor. Sirenler Ein Hashlosha ve Kissufim’de etkinleştirildi. Şu ana kadar herhangi bir yaralanma veya hasar bildirilmedi. Gazze sınırına yakın kasabalarda yaşayanlar neredeyse tamamen boşaltıldı.

BM, GAZZE’DEKİ KUŞATMAYI KINADI

BM Genel Sekreteri, İsrail’in Gazze Şeridi’ni tamamen kuşatmasının zaten vahim olan durumu daha da kötüleştireceğinden derin üzüntü duyduğunu söyledi.

İSRAİLLİ KOMUTAN’DAN GAZZE MESAJI: İMKAN VARKEN KAÇIN
İSRAİLLİ KOMUTANDAN GAZZE MESAJI: İMKAN VARKEN KAÇIN

İsrail ordusu, Hamas terör grubuyla devam eden savaşın ortasında Filistinlilere Gazze Şeridi’ni terk ederek Mısır’a gitmelerini tavsiye etti. Yarbay Richard Hecht yabancı gazetecilerle yaptığı görüşmede ‘Refah kapısı hâlâ açık. Dışarı çıkabilen herkese dışarı çıkmalarını tavsiye ederim’ dedi. Times of Israel bu gelişmeyi ‘IDF, Gazzelilere hâlâ imkanları varken Mısır’a kaçmalarını söyledi’ başlığı ile okurlarına duyurdu.

‘GAZZE’DE 200’ÜN ÜZERİNDE HEDEF VURULDU’
GAZZEDE 200ÜN ÜZERİNDE HEDEF VURULDU

İsrail ordusu, bir gecede Gazze Şeridi’ndeki Rimal ve Han Yunus’ta 200’den fazla noktayı hedef aldığını duyurdu. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) yaptığı açıklamada, saldırıda savaş uçaklarının da kullanıldığı bilgisine yer verdi. Dünya basını ise bu hedeflerin denizden de vurulduğunu yazdı. Başka bir deyişle İsrail Gazze’yi hava, kara ve deniz olmak üzere üç cepheden ateş altında tutuyor.


İSRAİL: GAZZE DUVARINDA KONTROL BİZDE

İsrail Gazze’yi ayıran duvar boyunca kontrolü sağladığını duyurdu. İsrail askeri sözcüsü Daniel Hagari, Hamas savaşçılarından bazılarının hâlâ İsrail kontrolündeki bölgelerde olma olasılığını göz ardı etmediğini söyledi. İsrail ayrıca topraklarında 1.500 Hamas teröristinin cansız bedeninin bulunduğunu öne sürdü.

BLINKEN İSRAİLLİ MEVKİDAŞI İLE GÖRÜŞTÜ

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrailli mevkidaşı Eli Cohen ile görüştü ve Washington’un, Hamas tarafından tutulan tüm rehinelerin serbest bırakılmasını sağlamaya yönelik desteğini yineledi.

FİLİSTİN: 704 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
FİLİSTİN: 704 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Filistin Sağlık Bakanı, İsrail’in hava saldırılarında ölenlerin sayısının 704’e yükseldiğini açıkladı. Saldırılar sonucunda yaklaşık 4 bin Filistinli de yaralandı. İsrail’in sürekli hava saldırıları nedeniyle Gazze’de halihazırda 137 binden fazla insan yerinden edildi.

AL AKSA ŞEHİTLERİ: BATI ŞERİA’DA SAVAŞIYORUZ

Filistin El Aksa Şehitleri Tugayları, işgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçleriyle savaştığını söyledi. Filistinli silahlı grup, Telegram uygulamasındaki bir dizi mesajda, ‘savaşçılarının Nablus’taki İsrail güçlerinin yanı sıra Cenin’deki İsrail araçlarını da doğrudan hedef aldığını’ söyledi.

HAMAS’TAN İSRAİL’E UYARI
HAMASTAN İSRAİLE UYARI

Hamas’ın sürgündeki liderliğinin bir üyesi olan Ali Barakeh, İsrail’in Gazze’yi bombalaması ve Hamas yönetimindeki bölgeyi tamamen ablukaya alma sözü vermesi üzerine Beyrut’taki ofisinde Associated Press’e konuştu. Hamas yetkilisi, az sayıda kişinin İsrail’e yönelik geniş kapsamlı saldırıdan haberdar olduğunu söyledi. İran’ın operasyonda dahili olmadığını vurgulayan Barakeh, İran ve Lübnan Hizbullah’ı gibi müttefiklerin ‘Gazze’nin bir imha savaşına maruz kalması durumunda savaşa katılacağını’ söyledi.

HAMAS’TAN ‘ESİR DEĞİŞİMİ’ AÇIKLAMASI

Hamas lideri Haniyeh, savaş bitmeden esir değişimi olmayacağını duyurdu. Haniyeh, yaptığı açıklamada tutuklu takası yoluyla rehinelerin serbest bırakılması için arabuluculuk teklif eden tarafların karardan haberdar edildiğini söyledi.

BM’DE FİLİSTİNLİLER İÇİN SAYGI DURUŞU

BM İnsan Hakları Konseyi ‘Filistin topraklarında ve başka yerlerdeki’ can kayıpları için saygı duruşunda bulundu.

timeline

Canlı Anlatım Özeti

class="medyanet-inline-adv">

 

 

2023-10-10 09:01:11

Tərcümə"24 SAAT"

Saytların yığılması Saytlarin yigilmasi

Bənzər məqalələr

Bir cavab yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button